Archiv tiskových zpráv

Otestovány první přijímače pro DVB-T2

20.09.2016 - První přijímače pro novou generaci televizního vysílání DVB-T2 byly otestovány. Podívejte se na jejich seznam.

Nákup TV přijímačů bude snazší. Spustili jsme informační stránky o chystaném přechodu na nový standard televizního vysílání DVB-T2 www.dvbt2overeno.cz. Jejich součástí je i první seznam úspěšně otestovaných televizorů a set top boxů. Ověřili jsme jejich kompatibilitu s pozemním televizním vysíláním nové generace DVB-T2. 

Dnešní DVB-T vysílání bude ukončeno až v letech 2020 – 2021 a do té doby nemusíte řešit žádné nákupy televizorů ani set top boxů. Pokud si ale nový přístroj chcete koupit nebo potřebujete, můžete se spolehnout na výsledky našeho testování. 

Zřídili jsme testovací laboratoř, ve které ověřujeme kompatibilitu televizních přijímačů i set top boxů s novým standardem televizního vysílání DVB-T2 s kodekem HEVC. Využíváme k tomu unikátních a dlouhodobých zkušeností z experimentálního vysílání DVB-T2 (více o DVB-T2). Výrobci, jejichž produkty v testu uspějí, získávají oprávnění je označit speciálním logem a samolepkou.

 

Zveřejněný seznam bude průběžně aktualizován o nová zařízení. Webové stránky www.dvbt2overeno.cz jsou jediným zdrojem, kde lze relevantní aktualizovaný seznam ověřených zařízení průběžně získávat. 

„Naším cílem je pomoci výrobcům, prodejcům a především divákům s tím, aby na trhu byl dostatek vhodných přijímačů a bylo jasně patrné, které to jsou,“ říká ředitel regulace a strategie ČRa Marcel Procházka. „S výrobci při testech úzce spolupracujeme a těší nás, že dosavadní výsledky ukazují, že kompatibilních přijímačů bude na českém trhu dostatek a diváci tak nebudou problémy s jejich sháněním,“ doplňuje Marcel Procházka.

Webová stránka www.dvbt2overeno.cz bude uzpůsobena i k zobrazení na mobilních zařízeních tak, aby si divák mohl kdekoliv ověřit vhodnost pořizovaného přijímače přes svůj chytrý telefon. 

ČTĚTE TAKÉ - více informací o novém standardu DVB-T2

Zpět na výpis

MUX 23 pokrývá signálem 99,7 % obyvatel ČR

Díky překryvům signálu vysílaného z jednotlivých vysílačů garantujeme vysoké hodnoty skutečného pokrytí, které jsou v maximálním souladu s vypočteným modelem.

Více »

MUX 23 nabízí jednoduchý příjem pro diváky

Při výstavbě třetího multiplexu jsme zohlednili požadavek na jednotné směrování antén pro tři digitální sítě (veřejnoprávní MUX 21, komerční MUX 22 a MUX 23).

Více »

MUX 23 garantuje závazek dostupnosti služby 99,9 % času

Profesionální technické řešení sítě provozované z věží Českých Radiokomunikací v kombinaci s plným zálohováním vysílačů, dělenými anténními systémy...

Více »

MUX 23 nabízí širokou nabídku produktů

Nabízíme produkty určené nejen celoplošným, ale i regionálním TV společnostem, například regionální 24 hod. vysílání, regionální vstupy do hlavního programu...

Více »