Archiv tiskových zpráv

Programy ČT :D a ČT art nyní nově v multiplexu 3

09.10.2013 - Diváci ČT budou nyní moci bezproblémově naladit oba kanály na více než 95 % území České republiky.

Praha 9. října 2013 - Prvním krokem rozvíjející se strategické spolupráce mezi Českými Radiokomunikacemi a Českou televizí je spuštění pilotního vysílání programů ČT :D/ČT art.

Pilotní vysílání ČT :D/ČT art bylo spuštěno dne 9. října ve 13:30 hodin v Multiplexu 3. Ten provozuje společnost Czech Digital Group (CDG), dceřiná společnost Českých Radiokomunikací. Tento krok zpřístupní nedávno spuštěné kanály České televize pro většinu obyvatel ČR. Zajistí pokrytí více jak 95 % populace.

 „Velmi nás těší, že jsme značně pokročili v jednáních o strategické spolupráci na dalším rozvoji terestrického vysílání v České republice. České televizi jsme tak mohli nabídnout pozici v našem multiplexu, a  poskytnout tedy i prostor pro převzaté vysílání ČT :D a ČT art,“ říká Michal Čupa, generální ředitel Českých Radiokomunikací.

 „Dohodnuté základní obrysy strategické spolupráce s Českými Radiokomunikacemi jsou pro nás významné. Nejen, že nám umožní díky převzatému vysílání nových programů v Multiplexu 3 okamžitě zvýšit jejich dostupnost pro diváky, ale hlavně nám pomůže stanovit reálné cíle dalšího rozvoje terestrického vysílání, a to včetně rozvoje nových vysílacích standardů, jako je DVB-T2,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Jak naladit nový program ČT :D a ČT art

Zpět na výpis

MUX 3 pokrývá signálem 98,7% obyvatel ČR

Díky překryvům signálu vysílaného z jednotlivých vysílačů garantujeme vysoké hodnoty skutečného pokrytí, které jsou v maximálním souladu s vypočteným modelem.

Více »

MUX 3 nabízí jednoduchý příjem pro diváky

Při výstavbě třetího multiplexu jsme zohlednili požadavek na jednotné směrování antén pro tři digitální sítě (veřejnoprávní MUX 1, komerční MUX 2 a MUX 3).

Více »

MUX 3 garantuje závazek dostupnosti služby 99,9% času

Profesionální technické řešení sítě provozované z věží Českých Radiokomunikací v kombinaci s plným zálohováním vysílačů, dělenými anténními systémy...

Více »

MUX 3 nabízí širokou nabídku produktů

Nabízíme produkty určené nejen celoplošným, ale i regionálním TV společnostem, například regionální 24 hod. vysílání, regionální vstupy do hlavního programu...

Více »

Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím