Archiv tiskových zpráv

Společnost Czech Digital Group spouští digitální vysílání třetího multiplexu z vysílače Praděd na Olomoucku

27.07.2011 - Czech Digital Group, a.s. (CDG), provozovatel třetího zemského digitálního multiplexu (MUX 3), zahájí 31. července 2011 digitální vysílání z vysílače Praděd na hranici Moravskoslezského a Olomouckého kraje pro třetí DVB-T multiplex a divákům tak přinese širší programovou nabídku. Od tohoto data budou moci diváci v Olomouckém kraji nově sledovat i televizní program Prima Love a poslouchat rozhlasovou stanici Radio Proglas.

Programy MUX 3 budou z tohoto vysílače šířeny na 51. kanále s horizontální polarizací a s vyzářeným výkonem 100 kW. Praděd pokryje signálem významné území v krajích Olomouckém, Moravskoslezském a Pardubickém.

V některých lokalitách se může vyskytnout problém s kvalitou příjmu, který je způsoben vzájemným ovlivňováním příjmu s vysílačem Hošťálkovice. Pokud k tomuto problému dojde, doporučuje společnost CDG divákům použít směrovou anténu s vyšším ziskem nebo upravit nastavení STA (společná televizní anténa) a zesilovačů na aktuální příjmové podmínky, zejména snížení zesílení, či úplné vyřazení anténních předzesilovačů u individuálního příjmu. V podobných případech je nejvhodnějším řešením kontaktovat nejbližší odbornou firmu, která se zabývá servisem antén a úpravu přijímací sestavy zajistí.

Více informací, jak postupovat při ztrátě signálu  včetně map pokrytí, je k dispozici na webových stránkách www.digistranky.cz v sekci Regiony - termíny a mapy pokrytí DVB-T / Multiplex 3.

O společnosti:

Czech Digital Group, a.s. (CDG) v České Republice vlastní a provozuje třetí zemský digitální multiplex (MUX3).  Výstavbu a provoz daného multiplexu technicky zajišťují České Radiokomunikace (ČRa). Jakmile bude třetí zemský digitální multiplex dobudován, nabídne ve své konečné podobě televizní signál pro více než 93 % obyvatel České republiky ze 17 vysílacích lokalit.

Zpět na výpis

MUX 23 pokrývá signálem 99,7 % obyvatel ČR

Díky překryvům signálu vysílaného z jednotlivých vysílačů garantujeme vysoké hodnoty skutečného pokrytí, které jsou v maximálním souladu s vypočteným modelem.

Více »

MUX 23 nabízí jednoduchý příjem pro diváky

Při výstavbě třetího multiplexu jsme zohlednili požadavek na jednotné směrování antén pro tři digitální sítě (veřejnoprávní MUX 21, komerční MUX 22 a MUX 23).

Více »

MUX 23 garantuje závazek dostupnosti služby 99,9 % času

Profesionální technické řešení sítě provozované z věží Českých Radiokomunikací v kombinaci s plným zálohováním vysílačů, dělenými anténními systémy...

Více »

MUX 23 nabízí širokou nabídku produktů

Nabízíme produkty určené nejen celoplošným, ale i regionálním TV společnostem, například regionální 24 hod. vysílání, regionální vstupy do hlavního programu...

Více »

Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím